Lyžařský výcvik VII. třídy; Daňkovice, únor 2019
Přidal Přidal Josef Kyncl , 04. březen 2019

Lyžařský výcvik VII. třídy

Dne 11. 2. 2019 jsme se v počtu 21 žáků sešli před školou, abychom naložili naše zavazadla a lyže do auta, které je odvezlo do penzionu Selský dvůr v Daňkovicích. Poté jsme šli na autobus. Dojeli jsme až do Sněžného, kde jsme měli krátký rozchod. A pak už hurá do Daňkovic. Téhož odpoledne, když jsme už byli všichni ubytovaní, jsme vyrazili na naše první společné běžkování. To jsme se učili takové základy a jezdili jenom po fotbalovém hřišti. Kolem čtvrté hodiny byla svačina, po které jsme šli ještě sjíždět kopec na kluzáku, a pak jsme mířili na večeři. Každý večer jsme měli nějaký zábavný týmový program v klubovně. Poté následovala večerka.
V úterý jsme začali pořádnou snídaní. Docela hodně sněžilo, a tak jsme šli na lyže až o půl hodiny později. Po obědě jsme byli buď na pokojích, nebo hráli ping pong či flašku v klubovně. O půl druhé jsme opět vyrazili na běžky. Večer jsme vyráběli tabulky na body.
Ve středu dopoledne jsme se rozdělili na 2 skupinky. Jedna jela s paní učitelkou Broulíkovou na projížďku po lesích a druhá zůstala s paní učitelkou Sádovskou na kopci za penzionem. Odpoledne jsme vyrazili do Sněžného. Tam jsme se stavili do cukrárny a nakoupili si nějaké mlsání.
Ve čtvrtek odpoledne jsme si udělali závod, abychom zjistili, jak se naše dovednosti v lyžování posunuly. Večer už někteří balili svá zavazadla. V pátek 15. 2. 2019 ráno jsme opět vše naložili do auta. I když jsme tam všichni chtěli ještě zůstat, museli jsme jít do Sněžného, odkud jsme jeli do Svratky. Tady jsme asi hodinu čekali. Pro některé z nás si sem přijeli rodiče. Zbytek pokračoval do Hlinska, kde jsme si zašli na oběd. No a z Hlinska už do Krouny. Na lyžích jsme se dost zlepšili, byl to nezapomenutelný zážitek a na celý týden velice rádi vzpomínáme. Hodně jsme se zde stmelili. Určitě bychom si to rádi zopakovali.

Text: Tereza Náplavová, Aneta Bartošová; foto: Mgr. Jitka Broulíková

Tvůrčí dílny 29.5.2009