Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
ARCHIV
FOTOGALERIE
WEBOVÁ KAMERA
KURZY
PROJEKTY
ŠKOLNÍ ČASOPIS
ŠKOLNÍ DIVADLO
ZŘIZOVATEL
VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

KONTAKTY
HLEDÁNÍ na ZŠ Krouna
E-MAIL @zskrouna.cz

SMART Centrum
ŠKOLNÍ KNIHOVNA
BAKALÁŘI ZŠ Krouna
SmartClass Homework
spacer
Mapa :
spacer
Toplist :
spacer
Odkazy:
spacer
Proběhlo slavnostní vysazení lípy [26.10.2018]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 26. říjen 2018


Slavnostní vysazení lípy

 

V pátek 26. října 2018 proběhlo v areálu Základní škola Krouna za přítomnosti zaměstnanců a žáků školy, hostů a několika dalších občanů  slavnostní vysazení lípy k příležitosti výročí 100 let republiky a 60 let budovy základní školy. Během ceremoniálu s projevy vystoupili pan Pavel Ondra a ředitel školy Josef Kyncl. První ze jmenovaných se ve svém projevu zaměřil na význam výročí republiky a na připomenutí, že obyvatelé českých zemí se v minulosti nikdy neměli tak dobře, jako nyní. Vyzdvihl přitom život v míru a materiálním dostatku. Ředitel školy ve svém vystoupení vyzdvihl důležitost vztahu k místu, kde žijeme, a k hrdosti na svou školu, obec i vlast. Během programu vystoupili i žáci školy s povídáním a básničkou o lípě jako národním stromu Slovanů. V závěru ceremoniálu přítomní duchovní z římskokatolické i z evangelické církve čerstvě vysazené lípě požehnali, byla odhalena pamětní deska na nově instalovaném kameni a celá akce byla zakončena státní hymnou.
O události byla sepsána slavnostní pamětní listina, která bude uložena v kronice školy, každý z účastníků obdržel originálně podepsaný pamětní list o účasti na ceremoniálu a děti i dospělí navíc jako drobné připomenutí události obdrželi národní trikolóru nebo odznáček, případně vlaječku.
A aby účastníci poznali nejen, jak lípa vypadá, ale i jak chutná, byl pro všechny ve škole připraven pravý lipový čaj (z květů lip z areálu školy) a ochutnávka lipového medu. Hosté navíc mohli ochutnat domácí tzv. Masarykovo cukroví. V prostorách školy je navíc již 2 týdny instalována řada výukových tabulí s obsahem vztahujícím se k výročí vzniku ČSR.

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

Poděkovat bych chtěl všem, kteří se na přípravě a uskutečnění akce podíleli (učitelé, provozní zaměstnanci, zaměstnanci obecního úřadu, Rolnické družstvo Krouna...) a vyzdvihnout pak chci zejména úsilí pana Pavla Ondry a paní učitelky Věry Novotné. V neposlední řadě chci poděkovat i rodině Bukáčkových, č.p. 17, která škole věnovala nádherný kámen. Kromě pamětní desky, která je na kameni odedneška, bude pravděpodobně na jaře 2019 do kamenu vytesán obrys Československé republiky - zdržení je způsobeno náhlým dlouhodobým onemocněním kameníka v období nasmlouvané realizace.

Celý program byl průběžně dokumentován kamerou i leteckým natáčením z dronu. Jakmile bude video sestříhané, uveřejníme odkaz i případné letecké snímky v samostatné zprávě.

 

Text: Mgr. Kyncl Josef, foto Mgr. Lenka Beniačová
913 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií


Výlet IX. tř., Jeseníky, květen 2012
spacer
Meteostanice:
spacer
Anketa
Jaký je Váš názor na GDPR?
Od 25.5.2018 platí nařízení EU o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR. Jaký je Váš názor na jeho smysl?
Ano, souhlasím s jeho potřebností
Jak co, jak kdy, plošné uplatňování je ale nesmysl
Je to úplná pitomost a přinese jen další papírování
Vůbec netuším, o co se jedná
spacer
Kalendář událostí
Srpen 2020
N Po Ú S Č S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Hodiny
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer