Individualizace vzdělávání v ZŠ a MŠ Krouna II
Přidal Přidal Josef Kyncl , 19. prosinec 2018

Anotace projektu

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí/žáků/účastníků, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči dětí/žáků/účastníků, spolupráce s veřejností.

Aktivity projektu

Aktivita 1: Klub pro žáky ZŠ - čtenářský klub
Cílem aktivity je realizace klubu pro žáky základní školy. Aktivita má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí žáků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

V rámci projektu bude realizováno celkem 5 klubů.

Aktivita 2: Klub pro žáky ZŠ - klub zábavné logiky a deskových her

V rámci projektu bude realizován 1 klub.

Aktivita 3: Klub pro žáky ZŠ - badatelský klub

V rámci projektu bude realizován 1 klub.

Aktivita 4: Klub pro žáky ZŠ - klub občanského vzdělávání a demokratického myšlení

V rámci projektu budou realizovány 2 tyto kluby.

Aktivita 5: Klub pro žáky ZŠ - klub komunikace v cizím jazyce

V rámci projektu budou realizovány 3 tyto kluby.

Aktivita 6: Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Cílem aktivity je podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování. Jednotka může být také využita pro žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, kterým aktivita může napomoci upevnit jejich zvyk provádět samostatnou odpolední přípravu a podpořit zvládnutí standardů daných Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání např. v hlavních předmětech český jazyk, matematika a cizí jazyk

V rámci projektu bude realizováno celkem 39 bloků doučování

Aktivita 7:  Zapojení ICT technika do výuky v ZŠ

Cílem této aktivity je umožnit základním školám působení ICT technika ve výuce, eliminovat technické problémy a zvýšit plynulost výuky a zároveň snížit obavy pedagogických pracovníků z práce s digitálními technologiemi.

V rámci projektu budou realizováno celkem 6 těchto aktivit, tj. 6x 25 vyučovacích hodin.

Aktivita 8: Školní asistent - personální podpora ŠD
Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta školním družinám a školním klubům. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména účastníkům ohroženým školním neúspěchem

Aktivita bude realizována po dobu 24 měsíců.

Aktivita 9: Tandemové vzdělávání v ŠD/ŠK
Cílem je prohloubit spolupráci pedagogických pracovníků školních družin a školních klubů (a pedagogických pracovníků základních škol a budoucích pedagogů) v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí účastníků. Díky spolupráci se zlepší kvalita vzdělávání, která bude mít pozitivní vliv na výsledky účastníků

V rámci projektu budou realizovány celkem 2 tyto aktivity, tj. 2x 10 hodin.

Aktivita 10: Klub pro účastníky ŠD/ŠK - klub zábavné logiky a deskových her
Cílem aktivity je realizace klubu pro účastníky školní družiny a školního klubu. Aktivita má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí účastníků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje účastníků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

V rámci projektu budou realizovány 3 tyto kluby.

Aktivita 11: Školní asistent - personální podpora MŠ
Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta mateřským školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem.

Aktivita bude realizována po dobu 23 měsíců.

Aktivita 12:  Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ - DVPP v rozsahu 8 hodin - čtenářská pregramotnost
Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání. V rámci projektu budou realizovány celkem 2 tyto aktivity.

Aktivita 13:  Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ - DVPP v rozsahu 8 hodin - matematická pregramotnost
Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání. V rámci projektu budou realizována 1 tato aktivita.

Aktivita 14:  Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ - DVPP v rozsahu 8 hodin - polytechnické vzdělávání

Aktivita 15:  Komunitně osvětová setkávání
Cílem této aktivity je podpořit inkluzivní klima a komunitnícharakter mateřské školy. Mateřská škola zorganizuje volnočasové komunitní osvětové setkání s rodiči, přáteli školy a veřejností za pomoci odborníka nebo odborného týmu (organizace, spolku apod.). Děti z mateřské školy se mohou do aktivity zapojit jako diváci nebo i jako samotní aktéři. Pro zachování komunitního charakteru aktivity je nutné zapojení jednotlivých aktérů (zástupců mateřské školy, rodičů, externí organizace/externího odborníka, případně i dětí) do přípravy, realizace i vyhodnocení aktivity. Komunitně osvětové setkání musí podpořit rozvoj kompetencí dětí v oblasti vzájemného porozumění, mezigeneračního soužití, zájmu a odpovědnosti za dění v komunitě, otevřeného přístupu ke kulturní rozmanitosti. V rámci projektu budou realizovány celkem 2 tyto aktivity, tj. 2x 2 hodiny.

Rozpočet projektu

1.364.839,- Kč