Dopravní výchova na 1. stupni [24.3.2015]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 24. březen 2015

Dopravní výchova na 1. stupni

V úterý a středu 17. a 18. března 2015 proběhly na 1. stupni naší školy hodiny dopravní výchovy.

Téma v I. a II. ročníku bylo věnováno pravidlům chůze na chodníku a po silnici a znalosti základních dopravních značek. Nejprve se děti formou interaktivního videa seznámily s důležitými informacemi, poté plnily stanovené úkoly rozdělené do několika skupin a na závěr je čekal test z dopravních značek.

Ve III., IV. a V. ročníku jsme se věnovali pravidlům jízdě na kole, skateboardu a kolečkových bruslích a dopravním značkám. Podívali jsme se na zajímavá videa, řekli jsme si, jaká je povinná výbava kola a spoustu nových informací týkajících se i pohybu na bruslích a skateboardu. Získané znalosti si děti vzápětí prověřily ve hře „Správný cyklista“. Jejich úkolem bylo vybrat z oblečení na věšáku to, které je vhodné při jízdě na kole a hned vzápětí i to, které je pro jízdu na kole naprosto nevhodné. I pro tyto ročníky byl na závěr připraven test z dopravních značek.

Děti ze všech tříd se do těchto hodin zapojily s velkým zájmem a doufám, že pro ně budou i značným přínosem.

V hodinách byly použity výukové programy a pracovní listy z webových stránek http://www.zachranny-kruh.cz/.

Martina Nováková

Dárečky ve školní družině, prosinec 2010