Přírodovědná soutěž Zlatý list 2016 – národní kolo [28.06.2016]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 28. červen 2016

Přírodovědná soutěž Zlatý list 2016 – národní kolo

V termínu od 13.6. do 18.6.2016 se žáci V. + VI. třídy zúčastnili 44. ročníku přírodovědné soutěže Zlatý list. Národní kolo této soutěže se konalo ve Vanově u Telče. V pondělí 13. 6. 2016 jsme všichni společně odjeli z Krouny nejdříve autobusem a následně vlakem do kempu Haul. Zde jsme se ubytovali a seznámili se s celotýdenním programem. Večer probíhalo představování družstev. Naše představování bylo odměněno velkým potleskem. Každý následující den dopoledne i dopoledne probíhaly odborné exkurse s různorodým zaměřením - ornitologie, botanika, hydrologie apod. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací. Kromě toho jsme v úterý museli obhájit naši práci pro přírodu. Naše prezentace se celkem líbila, ale dotazy odborné poroty byly náročné. Volné chvíle jsme trávili na hřištích, hrami, shlédli jsme úžasné - fyzikální divadlo a také studovali. Bylo nutné se připravit na páteční soutěžní stezku. Ta byla odstartována v 9. hodin. Náš tým přišel na řadu až kolem jedné. Stezka byla zhruba 5 km dlouhá a bylo na ní 9 stanovišť. Po cestě nás ještě čekala „poznávačka“. Na jednotlivých stanovištích jsme odpovídali na otázky z oblastí botaniky, zoologie, geologie, ekologie a ochrany přírody atd. My soutěžili v mladší kategorii (4. až 6. ročník). Této věkové kategorie se zúčastnilo 15 soutěžních týmů z celé republiky.
Družstvo reprezentující naší školu se jmenovalo Panteři z Krouny a bylo ve složení Kristýna Tomášková, Matěj Arnošt Zahradník, Daniel Tomášek, Libor Pešek a Michal Bečička. Konkurence byla veliká. Panteři se umístili na třináctém místě.
V sobotu ráno proběhl úklid chatek a balení kufrů a batohů. V poledne nás svozový autobus odvezl do Jihlavy, odkud už jsme vlakem pokračovali domů. Společně jsme vystoupili ve tři hodiny v Hlinsku, kde na nás čekali rodiče a prarodiče. Celý týden jsme si fakt hezky užili.
Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce.

Mgr. Lenka Žežulková a Panteři z Krouny

Plavání 2011