Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku [07.12.2018]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 07. prosinec 2018

Rozsvícení vánočního stromečku a vánoční jarmark

V sobotu 1.12.2018 proběhlo od 17 hodin před školou již tradiční rozsvícení vánočního stromečku (jednalo se již o 12. ročník), které bylo letos spojené s výstavou dětských obrázků s vánoční tématikou a s výtvarnými dílnami pro děti. Ty byly v provozu již od 13.30 hodin a nabízely dětem možnost zdobení keramických perníčků, výrobu vlastních svíček z vosku, práci s textilem a výrobu lampiček pro betlémské světlo. Dílničky byly ukončeny o půl páté a děti i dospělí se přesunuli před školu, kde již bylo vše připraveno na vystoupení dětí.

Celý program vyvrcholil v 17 hodin tradičním vystoupením dětí ze školní družiny. A určitě bylo na co se dívat. Děti (a bylo jich skoro 60) si připravily pásmo básniček a písniček, v jehož závěru jsme rozžehli prskavky, pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou.

Počasí naší akci letos nadmíru přálo. Ještě 2 dny předtím totiž řádila v Krouně vichřice, která dokonce zlomila jeden ze vrostlých smrků v areálu školy, a den po rozsvěcení stromečku pokryla Krounu silná ledovatka. Sobotní počasí ale bylo ideální - sněhový poprašek, bezvětří a teploty těsně pod nulou se postaraly o tu pravou předvánoční atmosféru, kterou si přišlo užít více než 300 lidí. Pro všechny byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený ... ), svařené víno, stánek s palačinkami z výroby školní kuchyně a stánek s cukrovou vatou. Pro milovníky statistiky dodáváme, že se celkem vypilo přibližně 40 litrů čaje, 38 litrů svařeného vína a rozdalo více než 150 palačinek.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizace akce podíleli - a nebylo jich málo. Od kuchařek v kuchyni přes provozní zaměstnance školy, učitelky 1. stupně a vychovatelky školní družiny, až po všechny, kteří technicky připravovali a zajišťovali samotné vystoupení nebo pomohli zajistit provoz dílniček. Celkem se jednalo o téměř 40 lidí. Všem velice děkuji.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii.

text: Mgr. Josef Kyncl, foto: Mgr. Lenka Beniačová, Mgr. Věra Novotná

Vánoční dílna v V. třídě, 2009