Čertovský den ve III. třídě [18.12.2019]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 18. prosinec 2019

ČERTOVSKÝ DEN ve III. třídě

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 sice slaví svátek všechny Jitky, ale také chodí MIKULÁŠ, ANDĚL A ČERT. Proto jsme se s dětmi rozhodli si tento den užít i ve škole trochu jinak.
Před první hodinou si nás v šatně vyzvedla čertice Jitulína a zavedla nás, malé čertíky, do naší třetí třídy, kde byly lavice odsunuty u zdí. Díky tomu se uprostřed vytvořila pracovní plocha. První hodina bývá český jazyk, ale v pekle se nazývá „čertina“. Všichni čertíci s radostí plnili jednotlivé pracovní listy, které byly zaměřeny na vyjmenovaná slova po B. Ten, kdo měl vyplněno správně, mohl jít vhodit lístek do čertovského kotle a přimíchat do pekelného guláše. Každý pracovní list byl zaměřen na něco jiného: doplňování správného i/y, vyškrtávání chybných slov, přiřazování, vyhledávání slov v osmisměrkách, …. Po přestávce bylo nutné spočítat čertí pětiminutovku a řádně si ji opravit. Místo známky si děti nakreslily malého čertíka. Poté se čertíci opět rozeběhli do svých skupinek a trénovali písemné sčítání a odčítání. Ke konci druhé vyučovací hodiny nás přišli navštívit velcí čerti s Mikulášem a anděly.
V další vyučovací hodině jsme se věnovali čtení a psaní. Čertice Jitulína nám za odměnu četla krásné „Čertovské pohádky“ a my kreslili čerty a psali, jak hodnotíme dnešní neobvyklý den. Náš „ČERTOVSKÝ DEN“ se vydařil.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii.

Malí čertíci a čertice Jitulína

Když se čerti rojili