Okresní kolo recitační soutěže [17.03.2016]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 17. březen 2016

Okresní kolo recitační soutěže

Dne 8. 3. 2016 se dva žáci naší školy zúčastnili okresního kola recitační soutěže v Chrudimi. Oba byli z páté třídy – Linda Nováková a Matěj Arnošt Zahradník. Přehlídka dětských recitátorů byla pořádána Domem dětí a mládeže Chrudim a uskutečnila se v Divadle Karla Pippicha. V tento den soutěžily děti ve třech kategoriích – 0. kategorie (žáci 1. ročníků), 1. kategorie (žáci 2. – 3. ročníků) a 2. kategorie (žáci 4. – 5. ročníků). Cesta na soutěž byla složitá, protože přes noc napadlo hodně sněhu a doprava značně vázla. Ale i tak jsme zdárně a s lehkým zpožděním do divadla dorazili. Krátce po desáté přišla na řadu 2. kategorie a Matěj i Linda bezchybně odrecitovali své básně. Atmosféra byla napínavá, jelikož výkony většiny soutěžících byly opravdu velmi dobré. Vyhodnocení výsledků proběhlo chvilku před jednou hodinou. Oba naši recitátoři nakonec nepostoupili do krajského kola, ale předseda poroty je velice chválil a dokonce Matějovi nabídl možnost navštěvovat dramatický kroužek v Chrudimi při DDM. Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Žežulková

Zpíváme si celý rok