DDS Dividlo reprezentoval školu i obec na chrudimské přehlídce [08.04.2015]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 08. duben 2015

Dětská scéna - Dividlo: Setkání u Aničky

Dne 20.3.2015 se v Chrudimi konala soutěž Dětská scéna, postupová přehlídka pro divadelní, loutkářské a recitační soubory. Akce byla pořádána Domem dětí a mládeže v Chrudimi v Divadla Karla Pippicha. Letos se zúčastnili čtyři soutěžní týmy.

Rozhodli jsme se, že se letos také vypravíme zahrát si před porotou. Ačkoliv jsme pár představení už hráli, před odbornou porotou to byla pro každého z nás premiéra. Nacvičili jsme si představení s názvem Setkání u Aničky. Příběh vypráví o nemocné Aničce, kterou přichází navštívit a rozveselit její kamarádi. Aby Aničce udělali radost zahrají jí dvě pohádky - O Červené Karkulce a O perníkové chaloupce.

V pátek ráno jsme se všichni sešli na kampeličce s paní Svatoňovou, která nás na cestě doprovázela. Jeli jsme autobusem a vlakem. Po příjezdu do Chrudimi jsme šli rovnou k divadlu. Tady jsme se setkali s panem učitelem Tlápakem. Vynosili jsme z auta všechny rekvizity a našli si místo v šatně. V devět hodin bylo zahájení. A pak už začali jednotlivá představení. Shlédli jsme první dvě představení. Po nich byla krátká přestávka. A po přestávce vystoupení čekalo nás. I přes počáteční nervozitu jsme nakonec všechno pěkně zvládli. Po našem představení následovalo už poslední. Přes přestávku, kterou měla porota na vyhodnocení jsme pozorovali zatmění slunce.

Slavnostní vyhlášení začalo asi o půl dvanácté.  Z našeho týmu byla odměněna Pavlína Svatoňová za výjimečný herecký výkon. Ačkoliv jsme s vystoupením nepostoupili do kraje, soutěž jsme si krásně užili.

Výsledky:

1.Dramáťáček ZUŠ Chrudim - recitační pásmo Jen jestli si nevymýšlíš

2.Loutkářský soubor Amigos GJR Chrudim - Chrudimské pověsti aneb O chrudimském Kacafírku a čertově mlýnu

3.Divadelní soubor ZŠ a MŠ Krouna DIVIDLO - Setkání u Aničky

4.Dramatický soubor při ZŠ v Práchovicích - O velrybě z Modrého moře

Aneta Filipiová, VIII. tř.

GO pobyt VI. třídy