Čtení ve školní družině [23.4.2016]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 23. duben 2016

Čtení ve školní družině

V pátek 22.4.2016 se děti navečer sešly ve školní družině, aby si společně četly z knížek, které samy v uplynulém měsíci při pobytu v družině vytvářely. Za své snažení se mohly zúčastnit přespání ve škole, které bylo zpestřeno o prohlídku školních prostor, kam se děti normálně nepodívají, o možnost zahlásit si školním rozhlasem a vyzkoušet si ředitelské křeslo.

A jak vše probíhalo? Celkem 27 dětí se sešlo před šestou hodinou večer a po vybalení věcí a přípravě "postýlek" si děti ukazovaly vytvořené i z domova přinesené oblíbené knížky a plyšáčky a z vytvořených knížek si i společně četly. Poté jsme si uvařili k večeři špagety a po nich následovala prohlídka "skrytých" prostor školy. Děti se podívaly do kotelny, do sklepního spojovacího tunelu a na půdu, ze které si mohly z otevřeného vikýře z výšky prohlédnout areál školy. Moc se jim líbila i možnost sednout si do ředitelského křesla a vyzkoušet si hlášení do školního rozhlasu.

Před spaním si děti ještě společně četly a na dobrou noc jsme poslouchali pohádky z cédéčka. Ráno jsme se pak nasnídali a rozešli do svých domovů. Celý večer se dětem podle jejich rozzářených očiček moc líbil a je tak možné, že jsme zavedli novou tradici.

Lucie Kněžourová

Noc ve školní družině 2015