Školní recitační soutěž [19.12.2018]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 19. prosinec 2018

Recitační soutěž 18. 12. 2018

V posledním adventním týdnu nastal pravý čas na to, abychom všichni trošku přibrzdili a naladili svou mysl na nejkrásnější svátky v roce. Ačkoli do našich životů pronikají ze všech stran moderní technologie, myslíme si, že když jde o Vánoce, není nad starou dobrou klasiku - pohádky a poezii, které jsou pro nás stále velkým zdrojem inspirace a poznání. Nejkrásnější vánoční básničky, v podání dětí z první, druhé a třetí třídy naší školy, jsme vyslechli v úterý 18. prosince, kdy proběhl další ročník recitační soutěže.
Do školního kola postoupilo celkem 22 soutěžících, a proto to čtyřčlenná porota neměla snadné. Práci porotců si mohli vyzkoušet i žáci ze čtvrté a páté třídy, každý z nich měl možnost, odevzdat svůj hlas jednomu z přednášejících. Přestože výkony dětí byly velmi vyrovnané, porota se na jménech nejlepších recitátorů shodla.

1. místo: Adéla Broulíková, I. třída, Štěpán Lettl, III. třída, Štěpánka Nekvindová, III. třída
2. místo: Zuzana Pešková, I. třída, Agáta Pérková, II. třída, Markéta Šmoková, II. třída
3. místo: Nela Ehrenbergerová, I. třída, David Drahoš, I. třída, Katrin Kyselová, II. třída

Vítězkou diváckého hlasování se stala Adélka Broulíková z první třídy.

Poděkování si zaslouží nejen všichni soutěžící, ale ostatní z řad vyučujících, žáků a diváků, kteří přispěli k příjemně prožitému dopoledni a těšení se na Vánoce. Vánoce tady totiž nejsou zdaleka jenom pro děti …

Mgr. Věra Novotná

Mikuláš a čerti 2014