Výlet IX. třídy [14.6.2016]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 14. červen 2016

Výlet IX. třídy

A je to tady, poslední společný výlet naší třídy. Je to poslední výlet, takže si ho musíme pořádně užít... To bylo heslo, kterým jsme se po celý výlet všichni řídili. Výlet nám začal ve čtvrtek 26. května, sešli jsme v 5:55 na krounském nádraží. Cesta vlakem nebyla ani tak dlouhá a navíc byla provázena spoustou legrace, takže už za chvíli jsme vystupovali z vlaku v městské časti Kutné hory – v Sedleci. Zde jsme prošli okolo chrámu Nanebevzetí Panny Marie, nejstarší kutnohorské památky ze seznamu UNESCO. Míjeli jsme také Muzeum tabáku. Náš první cíl směřoval do Kostnice, prohlédli jsme si hřbitovní kapli ze 14.stol. Potom jsme se přesunuli do centra města, zde jsme dostali dvouhodinový rozchod. Někteří navštívili Katedrálu sv. Barbory, jiní se procházeli uličkami a hledali nějaké místo k obědu. Po rozchodu jsme podle plánu šli do Českého muzea stříbra na Hrádku včetně dolu. Tato prohlídka nás velice zaujala, dostali jsme oblečení a helmy, takže jsme se mohli cítit jako opravdoví horníci. Po prohlídce jsme se vlakem přesunuli do Poličan a odtud pěšky do kempu. V kempu jsme se rychle zabydleli a hned jsme osídlili nejen chatky, ale i dětské hřiště. Chvilku jsme měli na ubytování, a pak už jsme se nedočkavě scházeli před restaurací a čekali na večeři. S večeří jsme byli spokojeni, smažený sýr s hranolkami chutnal snad všem. Hned po večeři jsme si vypůjčili fotbalový míč a šli si zahrát fotbal holky proti klukům. Po fotbale jsme ještě chodili po kempu a povídali si. Další den začal snídaní, a přesunem pěknou procházkou do Kutné Hory. Protože jsme šli poměrně rychle, tak nám ještě před prohlídkou Mincovny zbyl čas na rozchod. V Mincovně jsme dozvěděli vše potřebné o zpracování vytěženého stříbra. Zde naše poznávání už, ale bohužel končilo a my odcházeli na vlak. Po opět zábavné cestě jsme se do Krouny vrátili asi o půl páté odpoledne. Výlet jsme si krásně užili a máme spoustu zážitků, na které doufám jen tak nezapomeneme.

Aneta Filipiová,  IX. tř.

Plavecké závody, Hlinsko, 2.3.2016