Školní výlet VIII. třídy - Adršpach, Náchod [27.06.2018]
Přidal Josef Kyncl, 27. červen 2018

Školní výlet VIII. třídy - Adršpach a N

Brzy ráno 31.5.2018 jsme my, paní učitelka Laštůvková a paní učitelka Sádovská, a 14 žáků z 8. třídy vyrazili ke kulturou a nádhernou přírodou obklopenému městu Náchodu, malebným Teplicím nad Matují a skalnímu městu Adršpach.
Po příjezdu do Teplic jsme se ubytovali v chatkách místního autokempu a vydali jsme se na cestu do adršpašských skal. Do Adršpachu jsme vstupovali s průvodcem, což nám zajistilo to, že nám skutečně neunikl ani jeden z obrazů, který na různých místech tvoří místní skály. Na závěr prohlídky jsme absolvovali plavbu po uměle vytvořeném jezírku a zase jinou cestou se vrátili zpět.
Byli jsme všichni dost unavení, a tak jsme se do kempu raději nechali odvézt vlakem. Umyli jsme se, došli jsme si na večeři a pak už jsme jen v poklidu trávili večer.
Druhý den nás čekalo město Náchod, jeho krásné náměstí a samozřejmě i nedaleká dělostřelecká pevnost Dobrošov. Do Dobrošova jsme se jeli autobusem, což nám ponechalo síly na zdolávání rozsáhlého podzemního komplexu, který tato pevnost společně s několika dalšími pevnostmi tvořila a i přes působení času a hlavně německého útoku stále tvoří.
Vitalita, která nám ještě zbyla, se následně hodila při zpáteční cestě, kdy jsme museli opravdu pospíchat, abychom stihli odjezd vlaku. A i když náš příjezd domů byl nakonec velmi komplikovaný, celý výlet se nám opravdu vydařil. Ukázal nám mnoho krásných a nových věcí a míst a v mnohém nás jistě i poučil.

Mgr. Dana Laštůvková