Školní výlet VII. třídy - Telč [13.06.2018]
Přidal Josef Kyncl, 13. červen 2018

Školní výlet VII. třídy - Telč

Ve dnech 24.5. a 25.5.2018 se vydalo 13 sedmáků na dvoudenní výlet do nenápadného, ale impozantního města Telč. Jádro města, jemuž dominuje renesanční zámek a náměstí, je Městskou památkovou rezervací (od roku 1992 byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO). Výlet byl spojen s pěším přesunem mírně zvlněným terénem (nachodili jsme asi 30 km), který nám umožnil lépe pozorovat krásy zdejší přírody. Na některé skalní útvary jsme se odhodlali vylézt, čímž se nám naskytl úžasný výhled do okolní krajiny. Ubytování v kempu Velkopažezitý  v Řásné bylo již tradičně bezproblémové a i dopravu po naší železnici jsme přežili bez následků. Počasí nám vydrželo a pár kapek nám nemohlo zkazit hezké zážitky z výletu.

Mgr. Roman Tlapák