Kvalita vody ze školní vodárny [01.06.2018]
Přidal Josef Kyncl, 01. červen 2018

Kvalita vody ze školní vodárny

Většina lidí pravděpodobně ani netuší, že přestože jsou škola i školka napojeny na veřejný vodovod, většinu spotřebované vody zajišťujeme z vlastní školní vodárny. Byla vybudována současně se školou a do provozu uvedena v roce 1958. Od té doby se samozřejmě vyměnila nemalá část technologie (byť například tlakové nádoby na vodu slouží dodnes), ale nejdůležitější je, že voda ze studně dosahuje trvale špičkových hodnot - je mnohem kvalitnější, než z veřejného vodovodu. Ve všech hodnotách jsme hluboko pod povolenými limity a v mnoha z nich na úrovni neměřitelnosti. Péče o vodárnu pro nás znamená spoustu práce, ale kromě uvedené kvality, kterou musíme v souladu s legislativou pravidelně několikrát ročně kontrolovat formou rozborů, nám přináší i nemalé úsporÿ, neboť škola, školka a jídelna denně spotřebují okolo 7 kubíků vody.

Pro zajímavost - výsledky posledního rozboru vody si můžete sami prohlédnout: rozbor_052018.pdf

Mgr. Kyncl Joseff