Přidal Josef Kyncl, 07. červen 2010

Školní družina je otevřena pro žáky 1.-5. ročníku každý den od 11:00 do 15:00. Děti zde mohou aktivně využít čas např. do odjezdu autobusů nebo zde trávit odpoledne ve společnosti svých kamarádů. Rodiče tak mohou mít jistotu, že o jejich dítě je postaráno, neboť ve školní družině jsou děti neustále pod mým dohledem.

Pro děti připravujeme program na každý den podle týdenního plánu. Dětem se tak pravidelně střídají činnosti odpočinkové s činnostmi rozvíjejícími jejich manuální zručnost, estetické cítění i sportovní aktivitu. Ve školní družině mají děti k dispozici veškeré vybavení - výtvarné a pracovní potřeby, společenské a didaktické hry, spoustu stavebnic i velké molitanové kostky- samozřejmostí je hygienické zázemí i vlastní šatna.

Ve školní družině jsou děti také vedeny ke správnému a slušnému chování nejen ke svým kamarádům, mají možnost pracovat v kolektivu a aktivně tak rozvíjet své sociální cítění. Při aktivitách ve školní družině využíváme nejen prostory samotné družiny, ale i tělocvičnu, učebnu počítačů a dětské hřiště u školy.

Školní družina také sama organizuje nebo se spolupodílí na řadě dalších školních i mimoškolních aktivit. Každým rokem připravujeme adventní program spojený s rozsvěcením vánočního stromečku, vyrábíme dárky a přáníčka k různým příležitostem - Vánoce, Velikonoce, Den matek a podobně. Obrázky a výrobky dětí ze ŠD zdobí nástěnku na chodbě, velké skupinové práce zdobí Dům s pečovatelskou službou ve Skutči a výkresy též propůjčujeme na výtvarné výstavy, které se pořádají na naší škole pravidelně.

Děti ze školní družiny "v akci" :-) si můžete prohlédnout v naší fotogalerii