Postup našeho žáka do krajského kola dějepisné olympiády [20.01.2020]
Přidal Josef Kyncl, 20. leden 2020

Postup našeho žáka do krajského kola dějepisné olympiády

Ve středu 15. ledna 2020 proběhlo v Domově dětí a mládeže v Chrudimi okresní kolo dějepisné olympiády. V letošním školním roce se již jedná o 49. ročník soutěže s tématem „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“. Dějepisná olympiáda je náročná soutěž, při které musí žáci prokázat svoje vědomosti získané nejenom ve škole, ale i vlastním studiem a četbou. Z naší základní školy postoupili do okresního kola 3 žáci – Tomáš Broulík z VIII. třídy, Agáta Chlupáčová a Martin Zástěra z IX. třídy. Agáta s Martinem jsou úspěšnými řešiteli a umístili se na 22. a 25. místě z 32 soutěžících. Oběma děkujeme za účast a gratulujeme. Největší radost nám udělal Tomáš, který se umístil na 4. místě a postoupil do krajského kola. To se bude konat 18. března v DDM BETA v Pardubicích. Přejeme mu pevné nervy, hodně štěstí a úspěchů při reprezentaci naší školy.

Výsledková listina ke stažení

Mgr. Jana Sádovská