Slet čarodějnic ve školce [03.05.2016]
Přidal Josef Kyncl, 03. květen 2016

Slet čarodějnic ve školce

Poslední dubnový týden děti ve školce žily přípravami na páteční pálení čarodějnic. Pečlivě vystřihovaly, lepily, malovaly a pod jejich šikovnýma ručkama se záhy zrodily první čarodějnice a ježibaby. Přitom si společně užily nejen spoustu legrace, ale nenásilně si procvičily zručnost, trpělivost, fantazii a také paměť při učení se novým básničkám. Odměnou za všechno dětské snažení bylo páteční ráno, kdy se mimo jiné po dlouhé době ukázalo sluníčko a začalo se oteplovat. Vhozením do ohně všech vyrobených čarodějnic bylo zahájeno zábavné dopoledne, ve kterém nesmělo chybět ani opékání buřtů. Počasí nám přálo, tak ještě bezpečně uhasit oheň a sice kouřem „navoněné“, ale spokojené děti odcházely k obědu a do postýlek odpočívat.

Mgr. Irena Kavková